Observator Transilvan
Arad Sport

UTA a ratat victoria !

UTA început cum nu se poate mai bine meciul din această seară, de la Pitești, cu FC Argeș. După un șut anemic al lui Mediop (min. 4), a căzut golul. Era minutul 10, când Simo a aruncat de la margine, până la Hora, acesta a prelungit până la C. Rus, care i-a pasat lui Bustea, mingea șutată de acesta – de la 22 de metri – poposind la rădăcina barei lui Croitoru: 0-1!

Repriza secundă a fost de coșmar pentru UTA. După ce H. Moldovan a scos șutul lui Năstăsie, Tescan a primit o pasă în fața porții, dar a preluat direct la portar. Apoi, Buhăcianu a scăpat singur, de la centrul terenului, dar a trimis, uluitor, pe lângă poartă.

Și a venit minutul 76, când Malele a primit în careu, l-a fentat ușor pe Fl. Ilie, după care a șutat la colțul lung și scorul era 1-1.

Pe final, Ioniță, Albu și Ursu (bară) au avut alte oportunități, dar golul nu a căzut, iar UTA vine acasă cu două puncte mai puțin.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!