Observator Transilvan
Sport

Handbal: Naționala Romaniei, invinsa de Rusia !

Naţionala de handbal a României a întâlnit azi (8 decembrie) dimineata, reprezentativa Rusiei la Campionatul Mondial de handbal feminin din Japonia.

Din păcate, fetele conduse din teren de Cristina Neagu nu au putut face faţă Rusiei, care a spulberat naţionala României cu scorul de 18 – 27.

În minutul 42, scorul era egal, 15-15, dar apoi totul s-a năruit pentru echipa noastră. Timp de zece minute, fetele noastre au primit 8 goluri şi nu au mai înscris niciunul. La finalul celor 60 de minute de joc, scorul s-a oprit la 18 – 27 în favoarea Rusiei.

Tricolorele mai au o miză în următoarele două partide, cele cu Suedia şi Japonia: trebuie să termine cel puţin pe poziţia a patra în grupa principală pentru a lupta pentru locurile 7-8. Primele şapte echipe se califică la turneul preolimpic, care ne poate duce la Jocurile Olimpice.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!