Observator Transilvan
Bihor Sport

Handbal: Oradenii s-au impus în fata Beldiman Arad

CSM Oradea s-a impus în confruntarea cu Beldiman Arad, susținută în deplasare, joi. Partida contând pentru etapa a 12-a din Seria D a Diviziei A la handbal masculin s-a încheiat cu scorul de 42-27. Meciul a fost devansat deoarece sala din Arad este ocupată la finele acestei săptămâni.

Jocul a fost controlat de elevii lui George Tăutu. Aceștia s-au desprins la 16-11 în prima repriză și au marcat de 26 ori în repriza secundă pentru a-și tripla avantajul în această perioadă de joc.

Acesta este al 9-lea succes repurtat de CSM Oradea în cel de-al 2-lea eșalon al țării în acest sezon competițional. Formația bihoreană are 28 puncte acumulate și se menține pe primul loc al Seriei D.

Duminică, 8 decembrie, ora 14:00, la Arena Antonio Alexe din Oradea, se va disputa ultimul meci din anul 2019 pentru echipa de handbal. Aceasta va primi vizita Universității Craiova.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!