Observator Transilvan
Maramures Sport

Minaur a pierdut în fata bucurestenilor. Scor: 24-29

CS Minaur Baia Mare a jucat vineri, 6 decembrie în deplasare, cu CSM București, în ultima etapă din turul Ligii Zimbrilor la handbal masculin. Din păcate n-a putut veni acasă nici măcar cu un punct, fiind învinsă cu 29-24.

Băimărenii n-au avut o primă repriză tocmai fericită fiind nevoiți să vină mereu după adversar, care a început mai bine jocul, având 5-2 (9). Diferența de scor s-a menținut între două și trei goluri, dar la un moment dat am avut șansa să venim la un singur gol, însă Kotrc a ratat singura aruncare de la 7m acordată echipei noastre în prima repriză. Din păcate, de la 11-9 s-a ajuns la 14-10, scor cu care s-a încheiat prima parte.

Partea a doua a fost echilibrată, deși gazdele au dominată startul reprizei secunde: 18-13 (37) sau 19-14 (40). Am marcat apoi de două ori la rând, de la 21-17 (41), iar de două ori consecutiv, pentru ca în min. 48 să ne apropiem la un singur gol: 22-21. Păstrăm distanța până la 24-23 (53), după care, și pe fondul unor eliminări, primim trei goluri la rând și nu mai avem puterea să revenim în joc. Minaur pierde cu 29-24, dar își păstrează locul de pe podium.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!